Jdi na obsah Jdi na menu
 


Gotika Aritar Bastet neboli "Arina"

 

narozena 21.2.2009

Výsledek DKK 0/0  MVDr. Snášil (11.8.2010)

          DLK 0/0  MVDr. Břetislac Frýba (30.7.2010) 

Výstava Velmi dobrá (VD 6) třída dospívající, oblastní výstava 

                Teplice Řetenice 2010, rozhodčí Ing. Jiří Novotný

Zkoušky: ZVV1

 

matka: Prema Aritar Bastet,

              IPO3, SchH3, ZPO1, ZPS1, FH2, ZVV1, FPr3

otec: Mic v. d. Kine,

          SchH3. BH

chovatelka: Gabriela Divišová

 

Gotika je zvláštní fenka, je nekompromisní a tvrdá. Pro míček je schopna udělat vše (i kousnout!!). Při obranách má vždy plný zákus, obrovskou razanci a v očích zvláštní jiskru, člověk by se jí i bál. Mimo plac však naprosto miluje lidi, je milá a mazlivá. Nikdy jsem netoužila po vlastním odchovu, ale jsme si jistá, že Arinka má svým potomkům co předat. Nikdy jsem podobného ovčáka neviděla, stejně tak většina z mých známých, je tak trošku povahou malinois, ale s ovladatelností a nervy vlastní ovčákovi. Proto jsme se rozhodli založit si chovatelskou stanici a nechat Arince štěňátka. Sice nám to veme čas z výcviku, ale věřím, že s Ari to půjde dohnat snadno. Pokud vše vyjde tak, jak bychom rádi, tatínkem bude Basko ze Svobodného dvora (IPO 3, ZZO, ZM, ZVV 1, ZPO 1, ZPS 1, FPr3, SchH/VPG3, FH1, ZOP, ZPU2 - 1 tř.chovnosti, RTG DKK neg., DLK neg) Luďka Šilhavého a vše se odehraje na jaře.

Arinka je německý ovčák původně mé kamarádky Terezy, ale ta má  miminko, a proto jsem Arinku cvičila já. Nyní je už úplně moje :-). Opravdu si spolu rozumíme, je to divoška s pevnýmy nervy a naprosto suprovou povahou. Je naprosto nekonfliktní k dětem i dospělým a výborně vychází i s cizími psy - samečky :) 

Doopravdy jsme spolu začali cvičit až v říjnu 2010, ale pokroky jsou  vidět. Trochu jsme spolu laškovali již od května, ale to byly jen občasné hrátky :) . Hodně jsme se toho naučily na výcvikovém táboře v Městci Králové a učíme se stále :-). Nejvíce nám dává do těla náš trenér a figurant Vítek Vymětal, jsme mu za to moc vděční. Kde bychom bez něj byly? :)

Arinka miluje míček, takže poslušnost trénujeme na něj, používám samozřejmě i mlsky, hlavně na stabilní cviky jako odložení, sedni, lehni..

Stopičky vypadají velmi nadějně. Neustále motivujeme, střídáme dlouhé a krátké, a upevňujeme zaléhávání předmětů.

Výcvik s ní je nádhera, doufám, že to spolu dotáhneme někam výše :-).

1.října 2011  jsme se pokusili splnit zkoušku ZVV2, bohužel se nezadařilo. Byla to jen taková loterie. Za "stopu smrti", kterou tak nazval sám kladeč jsme získali 71 bodů bez předmětů. Stopa byla našláplá přesně v místě, kde se z celého pole sváželi balíky a nakládali na traktor, asi 3 dny před námi, takže čistá tráva byla asi na čtvrtině stopy. Ale Arinka šikulka si poradila, bohužel v naprostém soustědění  na vyhledávání stopy nezalehla ani jeden předmět. Na poslušnosti předvedla naučené cviky výborně či velmi dobře, a ty nedoučené předvedla podle mých nejhorších obav. Ovladatelnost na vodítku za velmi dobře, polohy před psovodem výborně, odložení za pochodu bohužel na druhý povel, při štěkání si sedla, plazila se dokolečka, aport se střelbou za výborně, žebřík neumíme, vysílačka super, bohužel lehnutí až na třetí povel, přivolání za výborně, odložení výborně. Sumasumárum 51 bodů. Tak jsme si hezky zatrénovali na zkoušky SchH1, které nás čekají za 14 dní :).

 17. srpna 2011 Novinky

Arinka je opravdu skvělý pejsek, nemám si na ní na co stěžovat :(. Neustále pilně trénujeme, věnujeme se hlavně IPU, ale laškuji i s představou ZVV2. Uvidíme, jak to vše dopadne.

V červenci jsme se zúčastnili výcvikového tábora Černých démónů v Lázi u Příbrami. Celý pobyt sice propršelo, ale i tak jsme si ho náležitě užili. Ráno a večer výcvik a mezitím jsme s Jirkou jezdili po výletech :). Více o táboru na odcernychdemonu.com a všechny fotky na odcernychdemonu.rajce.idnes.cz. Za tábor, fotky, organizaci a nakonec i ubytování moc děkujeme Karolíně a celé její rodině Shrbených. Karolína o Arince napsala: "Jako poslední na popis jsem si záměrně nechala Arinku. Je to zvláštní pes- čuchá, kouše, krásně chodí… není k ní v podstatě ani tak co psát, lze pouze chválit. Pevně věřím, že Míša s Vítkem z ní, coby surového diamantu vyřežou ryzí skvostný šperk a já jim moc držím palce. Takhle dobré zvíře člověk vlastní jen jednou za život, má-li vůbec to štěstí." Moc děkujeme, budeme se snažit. 

29.května 2011 jsme se zúčastnily zkoušek národního zkušebního řádu v Březně u Chomutova. Byla jsem do nich "nahnána" svými cvičákovými kolegyněmi několik málo týdnů před dnem "D", ale úkolu jsme se zhostili naplno.

Zkoušky jsme splnily :).  Bodíky sice nic moc, ale vzhledem k Arinky podrážděným sliznicím (z postříkaného pole) jsem byla šťastná. Stopa 77 (mínus 15 bodů za předměty), poslušnost 79 (nepřesnosti, nedodělaný aport a překážky) a obrana 83 (neposlušnost, bez odvolání, maket apod., hladké i protiútok za plný počet včetně pouštěček).

Nyní už můžem trénovat jen na IPO :). A bodíky příště snad budou lepší.

12.září 2010 jsme se zúčastnili oblastní výstavy NO v Teplicích. Arinka i přes velmi pilně a dobře naučený postoj nechtěla ani stát, místo klusu většinu času běžela a celkový dojem byl nehezký. Ovšem i přes to jsme vybojovaly známku Velmi dobrou s pořadím (6). Posudek Ing. Novotného zněl asi takto: vyšší fena vlkošedé barvy, hezká hlava, dobrý samičí výraz, tmavé oko, pevné uši. Fena málo úhlená vpředu, vzadu velmi dobře, nevýrazné předhrudí.  Pevná kostra a výborná povaha.

Arince se na výstavě velmi líbilo, každý tam měl nějaký velký balón či houkačku. Náš pískací krokodýl se v davu ztratil, ačkoli pomocník Radim se opravdu snažil :-(. Výstava se nám líbila, bylo krásně a vše probíhalo velmi rychle, až na začátek, který byl neohlášeně o hodinu posunutý.

5.září 2010 u nás na cvičáku v Otvicích byly zkoušky MZŘ. Pokusili jsme se splnit zkoušku FPr1, ale neuspěli jsme. Arinka šla nádherný první úsek, ale rychleji, takže dle předpokladu přešla lom, ten dohledala, úsek opět dobré, našla předmět, čuchla, zastavila, a šla dál, druhý lom i úsek se opakovalo to samé, takže bylo jasné že máme po zkoušce :-( . Pan Janeček nám udělil 65 bodů. Tak víme pro příště, Arinka není ještě vyčuchaná, nemá stoprocentní lomy ani předměty, ale to se časem poddá :-)

 

Obrazek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Náhledy fotografií ze složky Momentky